Klima Isıtmıyor

Farklı sorunlar klimalarda daima yaşanır. Klima ısıtmıyor sorunu sizinde başınıza geldiyse mutlaka yazımızı okuyunuz.

Klima ısıtmıyor diyorsanız ne yapmanız gerekir?

Bulunduğunuz ortamı klima ısıtmıyor ve sıcak üfleme yapmıyorsa servis firmasına telefona açmadan önce aşağıda sıralamış olduğumuz işlemlere bakınız.

Klima ısıtma modunu kontrol ediniz

Klimanız da arıza bulunmayabilir ve basit nedenden ötürü ısıtma yapmıyor olabilir. Öncelikle yapmanız gereken klimanızın ısıtma modunda olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Hemen klimanızın kumandasını kontrol ediniz. Kumanda ekranında güneş simgesi yada heat simgesi olup olmadığına bakınız. Ayrıca bazen kumanda ekranında simgeler olsa da cihaz algılamamış olabilir bu nedenle kumandayı klimaya tutarak tekrar sıcak moduna alınız.

Klima Isı Derecesini Kontrol Ediniz

Bazen sizler hissetmeseniz de kumanda yada klima ekranında belirlenmiş oda sıcaklığına ulaşılmış olup klima ısıtmıyor yanılgısına düşebilirsiniz. Bunun için ortam sıcaklığı üzerinde bir derece belirleyip tekrar denemenizi tavsiye etmekteyiz.

Alan Kapı ve Pencereleri Kontrol Ediniz

Yine Klima servisini aramadan önce klima ısıtmıyor sorununun kaynağını araştırabilirsiniz. Oda da bulunan açık pencere, kapı olup olmadığını kontrol edip tekrar ısıtma modunda klimanızı çalıştırınız.

Klima Hava Filtresi Kontrolü

Her klima iç ünitesinde ön bölümde hava filtresi bulunmaktadır. Periyodik olarak bakımı yapılması gereken klima hava filtrenizi kontrol ediniz. Hava filtrenizi kendiniz belirli oranda temizleyebilirsiniz yada kartal merkez teknik firmasını arayabilirsiniz.

Klima Gaz ve Kompresör Sorunu

Klimanızın kompresörü arızlanmış olabilir yada gazı bitmiş olabilir. Diğer bahsedilen kontrolü yaptıktan sonra sorun çözülmüyorsa nedenler daha eksik sorunlardan kaynaklı olabilir. Bu nedenler profesyonel klima tamir servisi ve bakım hizmeti alabilirsiniz.

Klima Yön Kanatlarını Kontrol Ediniz

Klimanızdaki ısıtma sorunu yön kanatçığı nedeniylede olabilir. Klimanızın yön kanatları eğer yukarı doğru sabitlenmiş ise ısıtma yapmayabilir. Bu nedenle klima servisine ulaşmadan önce yön kanatlarını aşağıya çevirip deneyiniz.

klima neden ısıtmıyor

Klima Isıtmıyorsa : Kartal merkez Teknik

Klima ısıtmıyorsa bireysel çözümlerden de fayda alamadıysanız Klima servisi olarak bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz. Klima arıza ve sorunları ile ilgili sitemizde bir çok farklı faydalı içeriğe ulaşabilirsiniz. Evinizdeki en kıymetli cihazlardan olan klimaların daha verimli ve iyi performans göstermesi için sizlerinde gerekli özeni göstermeniz gerekmektedir. Öncelikle gerekli klima bakımları periyodik olarak alınmalı ve kesinlikle uzman kişilerce bu işlemler yapılmalıdır.

Klima Servis

Kartal Servis Hakkında Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Buzdolabı Teknik Servis
Önceki yazı
Klima Tamir Servisi